Nowoczesna Księgowość dla Twojego biznesu

Biuro Rachunkowe FinKa gwarantuje nowoczesną i profesjonalną obsługę w zakresie księgowości, kadr i płac. W naszej ofercie znajdziesz usługi dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw działających zarówno w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i wszelkich spółek prawa handlowego.  

Zaufany
partner
w księgowości

Kim jesteśmy

Od 2001 roku nasze biuro jest zaufanym partnerem rachunkowym, podatkowym, finansowym i strategicznym dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Stanowimy zgrany zespół doświadczonych księgowych i ekspertów podatkowych, na czele którego stoi Renata Anna Piekarczyk – właścicielka Biura Rachunkowego FinKa w Olsztynie.

Dbając o jakość wykonywania naszej pracy i zadowolenie klientów, systematycznie rozwijamy nasze kompetencje i podnosimy kwalifikacje. Gwarantujemy najwyższą jakość usług księgowych dostosowanych do potrzeb każdego klienta. W codziennej praktyce biura korzystamy z doświadczeń, nabytych podczas wieloletniej pracy w komórkach kontrolnych urzędów skarbowych.

Co jest naszą misją?

Zapewniamy profesjonalną, rzetelną, terminową i skuteczną obsługę księgową wspierającą przedsiębiorców w osiąganiu celów biznesowych.

Dążymy do tego, aby nasi klienci mogli skoncentrować się na rozwoju swojej firmy, mając pewność, że kwestie finansowe są w rękach najlepszych specjalistów.

Posiadamy
 • Rozszerzoną polisę odpowiedzialności zawodowej.
 • Świadectwo kwalifikacyjne o numerze 16697/00 wydane przez Ministerstwo Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
 • Certyfikat Głównego Księgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
 • Członkostwo Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Krajowej Izby Biur Rachunkowych.
 • Liczne certyfikaty zdobyte podczas szkoleń i konferencji zawodowych.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Współpraca z Biurem Rachunkowym FinKa odbywa się na zasadach określonych w czytelnej i przystępnej umowie. Spełniamy warunki bezpieczeństwa i poufności danych klientów. Pracujemy na nowoczesnym oprogramowaniu księgowym i kadrowym, co ułatwia szybki i sprawny kontakt z nami.

Terminowość

 • Od teraz nie musisz martwić się o terminy

Wiedza i doświadczenie

 • Nasza kadra ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i odpowiednie kwalifikacje

Elastyczność

 • Usługi dostosowane są do Twoich potrzeb

Bezpieczeństwo

 • Gwarantujemy, że powierzone dokumenty zostaną zachowane w tajemnicy zawodowej
Jak to wygląda w praktyce?
01

Po podpisaniu umowy z biurem klienci ograniczają swoje czynności księgowe do rzetelnego dokumentowania operacji gospodarczych, tzn. wystawiania dowodów sprzedaży (faktury, rachunki) oraz przyjmowania dokumentów zakupu. Dokumenty te wystarczy zebrać i dostarczyć do biura w uzgodnionym czasie oraz w ustalony sposób, tj. tradycyjnie bądź elektronicznie. W dobie cyfryzacji preferujemy elektroniczny obieg dokumentów.

Biuro Rachunkowe FinKa udostępnia narzędzie, za pomocą którego klient w łatwy sposób umieści swoje dokumenty w formie zdjęć, skanów bądź plików xml.

02

Na podstawie dostarczonych dokumentów biuro sporządza odpowiednie rejestry podatkowe (Księgi Rachunkowe, Księga Przychodów i Rozchodów, rejestr VAT). Następnie przygotowuje właściwe deklaracje, które dostarcza do urzędów skarbowych. Usługi księgowe dla firm wykonuje komputerowo w oparciu o profesjonalne, licencjonowane oprogramowanie zgodne z wymogami prawa. Możliwa jest również obsługa firm przy wykorzystaniu oprogramowania on-line. Dzięki temu klient ma na bieżąco wgląd w swoje dokumenty.

03

Za usługi świadczone przez Biuro Rachunkowe FinKa nasi klienci otrzymują fakturę, która stanowi koszt uzyskania przychodu, a VAT podlega odliczeniu.

04

Na każdym etapie współpracy zapewniamy bezpieczeństwo i poufność informacji. Obsługa finansowo-księgowa to znacznie więcej niż wypełnienie odpowiednich dokumentów i zapisanie danych na kontach księgowych lub w rubrykach księgi przychodów i rozchodów. Te czynności to jedynie połowa świadczonych przez nas usług.

Aby prawidłowo zaksięgować dokumenty obrazujące operacje gospodarcze Państwa firmy, Biuro Rachunkowe musi podjąć szereg często trudnych decyzji. Niejednokrotnie podejmowane są one kolektywnie lub po zasięgnięciu opinii prawnika czy doradcy podatkowego. Biuro prowadzi inne niezbędne ewidencje, jak: rejestry sprzedaży i zakupu do potrzeb podatku VAT, ewidencję i wykaz środków trwałych, ewidencję wyposażenia, karty wynagrodzeń pracowników. Zapewnia pełną obsługę kadrowo płacową.

Sporządza plany kont, prowadzi politykę rachunkowości, przygotowuje wszystkie wymagane prawem deklaracje i sprawozdania, które na czas dostarcza do odpowiednich urzędów. Opracowuje różnorodne (w zależności od potrzeb) sprawozdania finansowe. W pełni obsługuje ewentualne kontrole Państwa firmy. Zawsze udziela wszelkich niezbędnych porad i wyjaśnień.

W przypadku potrzeby złożenia jakichkolwiek wyjaśnień reprezentujemy naszych klientów w odpowiednich urzędach.

Cennik

Na start
 • Firmy nowo powstające otrzymują 30% rabatu przez pierwszy miesiąc działalności.
Na dzień dobry
 • Nowi klienci biura otrzymują 30% rabatu w pierwszym miesiącu współpracy.
Na zachętę
 • Klienci wprowadzający nową firmę otrzymują 30% rabatu za jednomiesięczną obsługę.*
nie więcej niż 200,00
Strefa klienta
Podstawowe terminy
 • rozliczenie ZUS:
  • dla firm przez osoby fizyczne - do 20. następnego miesiąca,
  • dla spółek - do 15. następnego miesiąca,
 • sporządzanie deklaracji INTRASTAT: do 10. następnego miesiąca,
 • sporządzanie informacji podsumowujących UE: do 25. następnego miesiąca,
 • podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników: do 20. następnego miesiąca,
 • podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz od osób prawnych: do 20. następnego miesiąca,
 • podatek od towarów i usług: do 25. następnego miesiąca.

Dbamy o środowisko, wypróbuj
księgowość online

Skorzystaj z nowego standardu księgowości online i razem z nami zadbaj o środowisko. Zyskaj czas dla swojego biznesu!

Sprawdź ofertę
Call Now Button