Zasady Współpracy

Jak to wygląda w praktyce?

Po podpisaniu umowy z Biurem rachunkowym klienci ograniczają swoje czynności księgowe do rzetelnego dokumentowania operacji gospodarczych, tzn. wystawiania dowodów sprzedaży (faktury, rachunki) oraz przyjmowania dokumentów zakupu. Dokumenty te wystarczy zebrać razem i dostarczyć do biura w uzgodnionych przedziałach czasowych, wysłać mailem albo przesłać przez portal lub uzgodnić telefonicznie ich odbiór przez naszego kuriera.

Na ich podstawie Biuro Rachunkowe sporządza odpowiednie rejestry podatkowe (Księgi Rachunkowe, Księga Przychodów i Rozchodów, rejestr VAT), w dalszej kolejności właściwe deklaracje, które dostarcza do urzędów skarbowych. Usługi księgowe dla firm wykonujemy komputerowo w oparciu o profesjonalne, licencjonowane oprogramowanie zgodne z wymogami ustawodawstwa. Możliwa jest również obsługa firm przy wykorzystaniu oprogramowania on-line, gdzie klient ma na bieżąco wgląd w swoje dokumenty.

Wszyscy nasi klienci otrzymują fakturę za usługi świadczone przez Biuro Rachunkowe, która jest dla nich kosztem uzyskania przychodu, a VAT podlega odliczeniu.

Na każdym etapie współpracy zapewniamy bezpieczeństwo i poufność informacji.

Obsługa finansowo-księgowa przez biuro rachunkowe to znacznie więcej niż zapisanie odpowiednich dokumentów na konta księgowe lub do rubryk księgi przychodów i rozchodów. Te, w sumie, nie tak bardzo skomplikowane czynności, to nie więcej niż połowa Państwa obsługi przez biuro.

 


 

Co zatem składa się na pełną obsługę?

 

Aby prawidłowo zaksięgować dokumenty obrazujące operacje gospodarcze Państwa firmy, Biuro Rachunkowe musi podjąć szereg często trudnych decyzji. Niejednokrotnie decyzje te podejmowane są kolektywnie lub po zasięgnięciu opinii prawnikaczy doradcy podatkowego. Biuro prowadzi Państwu wszystkie inne niezbędne ewidencje jak: rejestry sprzedaży i zakupu do potrzeb podatku VAT, ewidencję i wykaz środków trwałych, ewidencję wyposażenia, karty wynagrodzeń pracowników. Prowadzi pełną obsługę kadrowo płacową. Sporządza plany kont, wszystkie wymagane prawem deklaracje i sprawozdania, które na czas dostarcza do odpowiednich urzędów. Przygotowuje dla Klientów różnorodne (w zależności od potrzeb) sprawozdania finansowe. W pełni obsługuje ewentualne kontrole Państwa firmy. Udziela wreszcie Państwu wszelkich niezbędnych porad i wyjaśnień.

W przypadku potrzeby jakichkolwiek wyjaśnień reprezentujemy naszych klientów w odpowiednich urzędach.

 


 

CENNIK

 

Koszty usług świadczonych przez Biuro Rachunkowe są negocjowane indywidualnie z każdym z naszych klientów, a ich wysokość uzależniona jest od specyfiki działalności firmy zlecającej oraz ilości i stopnia skomplikowania dokumentów. W przypadku niektórych firm koszty te mogą być też ustalone w formie stałego miesięcznego ryczałtu.


Jeśli są Państwo zainteresowani wyceną usługi w Waszym konkretnym przypadku prosimy o niezobowiązujący kontakt mailowy lub telefoniczny.

Klienci Biura dzięki stałej umowie o współpracę mogą korzystać bezpłatnie z porad i wyjaśnień, doradztwa gospodarczego i finansowego. Ponadto bezpłatne jest dla nich sporządzenie rocznego zeznania podatkowego PIT 36 bądź PIT 36L, a opłata za sporządzenie wniosków kredytowych czy unijnych wynosi 50% stawki podstawowej.
 

Polityka cenowa stosowana przez Biuro przewiduje ponadto szereg rabatów i zniżek:

 

 

NA START

firmy nowopowstające otrzymują 50% rabatu przez pierwszy miesiąc działalności*

 

NA DZIEŃDOBRY

nowi klienci Biura otrzymują 50% rabatu w pierwszym miesiącu współpracy*

 

 

NA ZACHĘTĘ

klient wprowadzający nową firmę otrzymuje 50% rabatu za jednomiesięczną obsługę*

 

 

*nie więcej niż 200,00

 

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.